• Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage
  • Slideshow Homepage

Pestrá nabídka pro volný čas na Lipně v zimní sezóně

Zimní dovolená na Lipně rozhodně není žádná nuda. Posedávání v křesle u teplého čaje a kochání se usínající zasněženou šumavskou krajinou je vskutku krásné, avšak milovníci zimních sportů či wellness si v Penzionu U Jezera také přijdou na své.

Lyžování na Lipně i v Rakousku

Sjezdaři a snowboardisté si mohou užít česko-rakouské lyžování ve třech moderních skiareálech Lipno, Sternstein a Hochficht, které nabízí pestré a atraktivní sjezdovky, moderní lanovky a sněhovou jistotu díky výkonným sněžným dělům. Skiareál Lipno uspokojí především malé děti a začátečníky. Nová sjezdovka vhodná pro děti je ve Skiparku Frymburk. Moderní kabinková a 6sedačková lanovka stejně jako poloprázdné „sportovnější“ sjezdovky na rakouském Sternsteinu jsou ideální volbou pro dopolední intenzivní lyžování. Atraktivní „lyžařská houpačka“ na rakouském Hochfichtu a 21 km sjezdovek od modré po černou nabízí kvalitu srovnatelnou s menšími alpskými sjezdovkami.

To vše v dosahu několika desítek minut autem a s možností slev na skipas pro hosty Penzionu U Jezera.

lyzovani-hochficht brusleni-lipno 

 

Bruslení na zamrzlém Lipně přímo pod apartmány

Pokud máte rádi bruslení, nepřijdete zkrátka. Sotva, co led na zamrzlém Lipně dosáhne bezpečné tloušťky 19 cm, upravujeme pro Vás přímo pod apartmány kluziště, na kterém si můžete zahrát hokej, zablbnout s dětmi nebo se jen tak projet po majestátné ledové dálnici. Nedaleko penzionu U Jezera vede upravovaná bruslařská dráha. 

Běžecké stopy pro pohodové výlety i náročný tréninky

Také běžkaři mají v okolí Penzionu U Jezera na výběr: můžete si vydat na běžkách po zamrzlém Lipně, nebo po okolních pastvinách ve volném terénu. Upravované běžecké trasy jsou pak nejblíže ve Frymburku (pohodové nenáročné okruhy v délce 17 km) a v rakouském areálu Schöneben (45 min. autem) je pak špičkový areál se 79 km upravovaných tratí.

Výlety na sněžnicích do divoké přírody

Kdo chce i v zimě být doslova na dosah divoké přírodě, není nic lepšího, než si vypůjčit sněžnice a vydat se do zasněženého lesa. Jedním z nejkrásnějších výletů je přes led na druhý břeh Lipna až do osady Svatý Tomáš se zříceninou Vítkův Kámen. Sněžnice si můžete vypůjčit v půjčovně Lipno Centrum ve Frymburku.

bezky-na-lipne akvapark-frymburk

 


Vodní radovánky v aqvaparku Frymburk

Zimní dovolená v Penzionu U Jezera není jen o venkovních aktivitách. Kdo má rád dovádění ve vodě, může zajet do akvaparku ve Frymburku, ve kterém se nachází tobogán, divoká řeka, vířivka či parní lázeň.

Relaxace a odpočinek v moderním wellness-centru

Ve frymburském wellness-centru je pak dále k dispozici saunový svět, solná jeskyně, masáže či různé wellness terapie.

Zimní rybolov

Pro zájemce o zimní rybolov domluvíme chytání "na dírkách" v nedalekém soukromém rybníce. 

 

Free Joomla template design by Joomlage.com